12 sierpnia 2022 Odpowiednie krzesło biurowe
Czy w przyszłości hot deskking będzie nadal obecny?

Gorące biurka, albo się je kocha, albo nienawidzi; trochę jak Marmite, jest niewiele osób, które mają opinię pośrednią na temat tego, jednego z najbardziej kontrowersyjnych nowoczesnych systemów biurowych.

Na wypadek, gdybyś nie wiedział, hot desking to rodzaj pracy, w której nikt w biurze nie ma ustawionego biurka. Koniec z personalizacją biurka za pomocą puchatych zabawek i niekończących się zdjęć, a w rezultacie pracodawcy mogą faktycznie usprawnić ilość stylowych mebli biurowych, które posiadają, oszczędzając w ten sposób pieniądze i miejsce. Pomysł polega na tym, że pracownicy będą wtedy wybierać, gdzie chcą siedzieć każdego dnia, tj. siedząc obok określonej osoby, jeśli ściśle współpracują z nią nad projektem, lub wybierając miejsce z dala od głównej przestrzeni biurowej, w cichszej części, dla skoncentrowanej pracy.

Ideą hot desking jest sposób na zwiększenie produktywności w przestrzeni biurowej, ale z pewnością ma on swoich zwolenników, jak i tych, którzy go kochają. Na przykład, możesz mieć pracownika, który lubi mieć wszystko "tak jak trzeba", np. lubi wiedzieć, gdzie będzie siedział i lubi mieć to samo biurko każdego dnia - to w końcu jego biurko. Z drugiej strony możesz mieć pracownika, który lubi zmiany, który znajduje motywację w różnych miejscach na co dzień. To, czy hot desking sprawdzi się u Ciebie, czy nie, zależy od Twoich pracowników i rodzaju wykonywanej pracy.

Aby zapoznać się z nieco lekkim podejściem do kwestii hot desking, sprawdź ten film.

Chociaż ten film może wywołać uśmiech i z pewnością nie jest w obozie miłośników hot desking, to jednak porusza kilka bardzo ważnych kwestii.
Niektórzy pracownicy po prostu nie nadają się do pracy w systemie hot desking. Podczas gdy nowoczesne krzesła biurowe mogą być łatwo dopasowane do każdej osoby i jej specyficznych potrzeb, niektórzy ludzie po prostu lubią swoją własną przestrzeń. Pomaganie pracownikom w przyjęciu zmian jest kluczowe, ale z pewnością nie jest to łatwe zadanie.

To prowadzi nas z powrotem do naszego pierwotnego pytania, czy hot desking jest tutaj, aby pozostać?

Niektórzy twierdzą, że tak, inni, że nie. Na przykład The Guardian uważa, że elastyczna praca jest przyszłością, a nawet praca zdalna.
Umożliwienie pracownikom siedzenia tam, gdzie chcą, jest w pewnym stopniu formą elastycznej pracy, ale uważa się, że należy wprowadzić bardziej elastyczne meble do sal konferencyjnych i ogólne wybory biurowe, np. długie biurka do współpracy i strefy, w których ludzie mogą prowadzić burzę mózgów. Koncepcja, że praca jest formalnym miejscem, prawdopodobnie zniknie wraz z upływem lat, a górę weźmie etos pracy zespołowej, współpracy, bardziej nieformalna atmosfera.

Jak się z tym czujesz?

Brzmi dobrze, ale większość ludzi nie lubi zmian i w każdym biurze są pracownicy, którzy opierają się jakimkolwiek zmianom.
Ponownie, silne przywództwo i umiejętność pokazania pracownikom zalet w stosunku do wad jest kluczem.

Bez względu na to, czy hot desking zostanie, czy nie, z pewnością wymaga zaplanowanej koncentracji. Na przykład, każdy członek personelu będzie potrzebował jakiejś formy współczesnych mebli biurowych, aby przechowywać swoje rzeczy. Możesz skończyć z "parkiem wózków magazynowych" w rodzaju! Robienie badań i patrząc na to, jak można zrobić gorące biurka pracy dla Ciebie, lub nie, jak przypadek może być, jest zatem istotne, ale zakupy i znalezienie najlepszego dostawcy mebli biurowych, aby rzeczywiście zestaw z gorących starań desking jest ważne też.

Co sądzisz o hot desking? Czy jest to coś, co wypróbowałeś i kochasz, czy też jest to coś, do czego naprawdę nie możesz się przekonać? Daj nam znać swoje przemyślenia w polu komentarza poniżej!

Zobacz również
Odpowiednie krzesło biurowe

Bądźmy szczerzy, nie jest możliwe, aby dogadać się z każdym, przez cały czas. Może masz zły dzień i pstrykasz na kogoś bez sensu. Może nie zgadzasz się co do pomysłu, który omawiacie...

Większość firm chce nie tylko przetrwać, ale także rozwijać się i poprawiać z roku na rok. Przynajmniej taki powinien być cel każdego właściciela firmy wartego swojej soli. Jest bardzo...

W miarę jak przyszłe biuro ewoluuje, niezależnie od tego, jaki kształt przyjmie, menedżerowie muszą być gotowi do adaptacji. Styl zarządzania jest dziś wszystkim i wygląda na to, że w...