Krzesło biurowe, na którym będziemy siedzieć przez większą część dnia będzie decydowało o tym jak będziemy się czuli jaka będzie wydajność naszej pracy oraz zdrowie. Jeśli okaże się, że nasz fotel jest po prostu niewygodny to okaże się, że stajemy się dużo bardziej zdenerwowani i nie jesteśmy w stanie dobrze skupić się na sprawach związanych z wykonywaniem pracy. Z czasem zacznie się pojawiać ból pleców, sztywnienie karku i problemy z innymi dolegliwościami. To sprawi, że nie będzie można dobrze wykonać swoich zadań. Jeśli więc kupiliśmy dobry fotel biurowy i chcemy komfortowo pracować to musimy jeszcze wiedzieć jak taki fotel dobrze ustawić.
Wysokość fotela. Tutaj zasada będzie bardzo prosta – nogi musza opierać się swobodnie na podłodze a kolano powinno być nieco rozwarte, tak by nie dochodziło do blokowania przepływu krwi. Między udem a podudziem zachowujemy kąt prosty.
Regulacja podłokietników. Trzeba wygodnie usiąść jak najbliżej biurka. Łokcie powinny tworzyć kąt 90 stopni i należy potem regulować wysokość krzesła. Podłokietniki trzeba przesuwać horyzontalnie, tak by dopasować je pod kątem biurka.
Ramiona oparte na podłokietnikach. W czasie siedzenia przy komputerze trzeba opierać ramiona na podłokietnikach ponieważ dzięki temu zmniejszy się obciążenie dla kręgosłupa oraz zaokrąglanie się pleców. Nie będzie się robiło garbu.
Wyprofilowane oparcie. Plecy muszą się opierać przynajmniej do wysokości łopatek. Niektóre krzesła mają w tym względzie regulację na wysokości lędźwi. Głębokość krzesła Pośladki muszą być z tyłu krzesła. Jednocześnie uda powinny w ¾ znaleźć się na takim krześle.
Regulacja zagłówków. Ustawienie to ma znaczenie dla naszej szyi i komfortu pracy. Dzięki temu mięśnie naszego karku będą rozluźnione.
Twardość fotela. Siedzisko musi nam gwarantować wymianę powietrza, nie może być zbyt miękkie i musi dobrze dopasować się do naszego ciała. Dobry fotel biurowy, który zostanie profesjonalnie wyregulowany to element, który może zagwarantować, że będziemy wydajnie realizować swoje zadania.