12 grudnia 2016 Odpowiednie krzesło biurowe
Krzesło obrotowe- jakie jest najlepsze dla nas?

Człowiek jest istotą z natury lepiej przystosowana do ruchu, niż do siedzącego trybu życia. Tymczasem według badań aż 70% ludzi pracuje przez kilka lub kilkanaście godzin dziennie w pozycji siedzącej, co grozi wieloma problemami zdrowotnymi. Najczęściej pojawiają się schorzenia kręgosłupa, co ma wpływ na ogólne samopoczucie i stan zdrowia. Można temu przeciwdziałać kupując dobre krzesło obrotowe, spełniające kilka podstawowych zasad.

Jakie są rodzaje krzeseł obrotowych?

Najczęściej kupowanym krzesłem obrotowym jest to z przeznaczeniem do pracy. Jeśli wykonujemy prace biurową ma ono olbrzymie znaczenie, ponieważ od komfortu i ergonomii siedzenia zależy stan naszego zdrowia oraz dobre samopoczucie. Nieprawidłowa postawa ciała jaką przyjmujemy przez kilka godzin dziennie prowadzi do skrzywienia kręgosłupa i innych problemów z układem kostnym, a to wpływa na pojawiające się bóle głowy, pleców i nóg, czyli na ogólny stan zdrowia. Zatem wygodne krzesło obrotowe to podstawa. Elementy krzesła o które należy szczególnie zadbać to oparcie, podłokietniki, siedzisko oraz dobry system kółek.

Komfortowy fotel

Oparcie powinno być dobrze dobrane pod względem wysokości, mieć ergonomiczna linię dopasowującą się do odcinka lędźwiowego. Podłokietniki powinny być regulowane na wysokości, a system jezdny musi się składać z pięcioramiennej podstawy z kółkami wykonanymi z materiału wysokiej jakości, dopasowanego do podłoża. O odpowiedni dobór krzesła do pracy powinny zadbać szczególnie osoby ze stwierdzonymi już schorzeniami kręgosłupa oraz kobiety będące w ciąży. Siedziska krzeseł są niewielkie, zazwyczaj mają z nimi problem osoby z nadwagą, lecz jest to specyfika tego rodzaju mebli.

Oprócz krzeseł mamy także fotele obrotowe, zwane inaczej menadżerskimi. Są one bardzo wygodne i wykonane z solidnych materiałów, lecz nie nadają się do siedzącej pracy na kilka godzin dziennie. Modeli foteli oraz krzeseł obrotowych mamy na rynku bardzo dużo. Są wykonane z różnych materiałów i w różnych kolorach, ważne jest aby dobrać je zgodnie z przeznaczeniem.

Elementy krzesła obrotowego

Bardzo ważne są kółka w systemie jezdnym, ponieważ krzesło będzie się źle użytkować na powierzchni do której kółka nie są przystosowane. Najlepsze są kółka pokryte materiałem uniwersalnym, antypoślizgowym, lecz dostępne są w ofercie również takie, które producent dostosował do wykładziny, posadzki i innych powierzchni. Innym ważnym elementem są podłokietniki, które mają wpływa na postawę całego ciała.

Fotel do biura

Zwróćmy uwagę czy podłokietniki mogą być regulowane do wysokości indywidualnie, pod względem wysokości użytkownika. Podczas siedzenia także pracuje wiele z naszych mięśni, szczególnie te odpowiedzialne za układ kręgosłupa. Jeśli są na długi czas narażone na zbyt intensywna pracę, to szybko odczujemy znużenie i zmęczenie, co nie sprzyja dobremu samopoczuciu.

Zobacz również
Odpowiednie krzesło biurowe

Bądźmy szczerzy, nie jest możliwe, aby dogadać się z każdym, przez cały czas. Może masz zły dzień i pstrykasz na kogoś bez sensu. Może nie zgadzasz się co do pomysłu, który omawiacie...

Większość firm chce nie tylko przetrwać, ale także rozwijać się i poprawiać z roku na rok. Przynajmniej taki powinien być cel każdego właściciela firmy wartego swojej soli. Jest bardzo...

W miarę jak przyszłe biuro ewoluuje, niezależnie od tego, jaki kształt przyjmie, menedżerowie muszą być gotowi do adaptacji. Styl zarządzania jest dziś wszystkim i wygląda na to, że w...